Pandémia koronavírusu: INEKO súhlasí s vyhlásením slovenských vedcov

Facebook INEKO, 28.10.2020

Vyhlásenie slovenských vedcov: https://www.peticie.com/spolone_vyhlasenie_slovenskych_vedc…

INEKO súhlasí so Spoločným vyhlásením slovenských vedcov k aktuálnej epidemickej situácii na Slovensku, ktoré zaznelo včera na stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

Nesmieme sa uspokojiť len s uskutočnením plošného testovania. Mali by sme z neho čerpať poznatky, dáta (napríklad overiť na dostatočne veľkej vzorke ľudí riziko falošnej negativity aj falošnej pozitivity) a najmä nezabudnúť v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch po ňom na každodennú tvrdú protiepidemickú prácu (napr. intenzívne PCR testovanie, trasovanie kontaktov), zodpovednosť a sociálny dištanc.

Osobitný význam vidíme v cielenejšom opakovanom používaní antigénových testov v existujúcich alebo potenciálnych ohniskách nákazy vrátane okresov s najvyššou mierou výskytu nákazy.

V kombinácii uvedených opatrení vidíme nádej, že sa nám podarí odvrátiť povinné zatváranie firiem s veľkými hospodárskymi škodami, kolaps zdravotníctva a hrozbu tisícok stratených životov.

Neurobme rovnakú chybu ako cyklistický majster sveta Julian Alaphilippe (na fotke), ktorý pred cieľovou páskou predčasne dvíhal ruky na znak víťazstva. Po plošnom otestovaní národa nebudeme ani zďaleka v cieľovej rovinke. Tá sa nám na horizonte ukáže až s dostupnou bezpečnou vakcínou proti COVID-19. Teraz sa musíme snažiť, aby sme sa do nej dostali s čo najmenej pádmi a odstúpeniami.

Tím INEKO

http://img1.netky.sk/alap1-jpg?imageId=2574083
Foto: Netky.sk

 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS