INEKO položilo 2 otázky riaditeľom 3 zdravotných poisťovní

Jana Andelová, Zdravotnícke noviny:
Vzhladom na prepoistovaciu kampan, spolupracu s jednotlivymi hracmi v sektore; a obraz poistovne - planujem rozhovory s p. riaditelmi jednotlivych zdravot. poistovni.
Uvazujem trosku nad inym konceptom, a preto by som vas chcela opytat ako relevantnej skupiny analytikov v slovenskom zdravotnictve:
Je niečo, čo by ste sa chceli panov riaditelov opytat?
Ak áno - mozem poprosit 2 otazky pre kazdeho riaditela? mozete adresovat bud 2 otazky konkretne pre kazdeho riaditela - p. Kultana (Dôvera), p. Strapka (VšZP), p. Spanara (Union) alebo 2 otazky rovnaké pre vsetkych.


Dušan Zachar, INEKO:

Otázky pre p. Strapka (VšZP):
1. Akým spôsobom by mal štát dofinancovať sektor zdravotníctva v dôsledku koronakrízy? Súhlasíte s názorom, že VšZP by mala dostať relatívne viac peňazí ako súkromné poisťovne, ktorým majú pomôcť ich akcionári?
2. Aký výsledok tohtoročnej prepoisťovacej kampane budete pre VšZP považovať za úspech? Ak sa nedosiahne, čo urobíte?


Otázky pre p. Kultana (Dôvera):
1. Aký je Váš názor na bod z Programového vyhlásenia vlády o regulácii zisku, ktorý hovorí, že zdravotné poisťovne by mohli tvoriť zisk len z pripoistenia a z limitu výdavkov na prevádzkové činnosti a až po zaplatení všetkých objednaných výkonov?
2. Uveďte jednu okolnosť okolo konečného užívateľa výhod Dôvery Jaroslava Haščáka, ktorá zdravotnej poisťovni Dôvera najviac sťažuje fungovanie a rozvoj?


Otázky pre p. Špaňára (Union):
1. Ako hodnotíte ustanovenie Programového vyhlásenia vlády, že pripoistenie za nadštandardné zdravotné služby u zmluvných poskytovateľov by bolo vyhradené len zdravotným poisťovniam zabezpečujúcim štandardnú zdravotnú starostlivosť?
2. Pociťujete to, že hoci Union zdravotná poisťovňa a jej holandský akcionár nebýva na Slovensku primárnym terčom a centrom politických útokov a vyjadrení, tak to v konečnom dôsledku rovnako „schytá“ v podobe legislatívy či ťaženiu proti zisku a fungovaniu pluralitného systému, ako určitú krivdu?


Odpovede na otázky budú postupne zverejnené od 17.9.2020 v Zdravotníckych novinách a na portáli mediweb.sk.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS