The Economist: Spätná väzba od pacientov je príležitosťou na zlepšenie starostlivosti

The Economist:
America’s government has started to link health-care payments with patient feedback: Medicare, a federal scheme for over-65s, recently started to give bonuses to hospitals that score well. (…) Britain’s National Health Service has surveyed patients for over a decade (though not on the performance of individual doctors) and published the results online—though some think it could use its findings better. But many other governments do not even ask patients for their opinions.

Komentár INEKO:
V USA sa už názory pacientov prejavujú na odmeňovaní nemocníc, v Británii ich aspoň zverejňujú na webe. A u nás? Keď INEKO nedávno žiadalo VšZP o podrobné výstupy z dotazníka spokojnosti medzi pacientmi (t.j. odpovede v členení na všetkých 12 otázok z povinného dotazníka a na úrovni oddelení, nie len celých zariadení), dostali sme ZAMIETAVÚ odpoveď. Zaujímavé, že súkromné poisťovne Dôvera a Union s poskytnutím podrobných údajov problém nemali. Ak pôjde všetko hladko, dáta na jeseň zverejníme, hoci s údajmi VšZP by mali určite silnejšiu výpovednú hodnotu.


Zdroj: DocAdvisor – Patients around the world are starting to give doctors a piece of their mind, The Economist, 26.7.2014


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS