Aký by mal/a byť nový/á minister/ka zdravotníctva ?

Jana Andelová​​, Zdravotnícke noviny:
Vzhľadom na blíziace sa volby, kt. vysledkom bude aj novy sef rezortu zdravotnictva, pripravujem príspevok, aké predstavy/priania majú vybraní predstavitelia pôsobiaci v zdravotníctve. Chcela by som vás preto poziadat o kratky komentar:

  • akú osobu by ste si zelali ako sefa ministerstva zdravotníctva? mal by to byť lekar/nelekar? aké vlastnosti by mal mať? na čo by sa mal hlavne zamerať v prvych 100 dnoch? Jednoducho, aký by mal byť nový minister/ka…
  • ak by ste mali konkrétnu predstavu, mozete uviesť aj konkretne meno (ale nemusite)

Dušan Zachar, INEKO:
Ľudovít Ódor, viceguvernér NBS a bývalý člen Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, ktorý dlhé roky bojuje za udržateľnosť verejných financií, nedávno v kuloároch jednej zdravotníckej konferencie povedal, že by bolo dobré, keby novým ministrom zdravotníctva bol ekonóm. Predpokladám, že nemyslel, že minister musí mať vyštudovanú Ekonomickú univerzitu, ale že musí mať ekonomické myslenie. Podľa môjho názoru môže ekonomicky myslieť aj lekár. Aby vedel minister niečo podstatné presadiť, potrebuje mať okrem dobrého plánu aj líderské schopnosti a politickú podporu. Ak to bude mať, môže hneď začať s presadzovaním stratifikácie.

Písané 17.2.2020 pre Zdravotnícke noviny.

 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS