O dvoch? nových nemocniciach v Bratislave

Ján Krempaský, SME:
Čo hovoríte na to, že v Bratislave by mali nakoniec byť zrejme postavené dve nové nemocnice? Jedna štátna nUNB na Rászoschách alebo v Ružinove (prestavba a prístavba aktuálnej nemocnice) a druhú by pri nákupnom centre v Boroch mala postaviť Penta.

Dušan Zachar, INEKO:
Kľúčové je, aby v prípade toho, ak si súkromník bude nárokovať nejakú garanciu kontraktu so VšZP, alebo garanciu dopytu – napr. zatvorením Kramárov a presunutím výkonov do svojej nemocnice, alebo akékoľvek iné zvýhodnenie, aby bola vypísaná riadna transparentná súťaž na takúto investíciu, do ktorej by sa mohli prihlásiť viacerí uchádzači.

Z vyjadrení ministra zdravotníctva Tomáša Druckera zo stretnutia s novinármi minulý týždeň je zrejmé, že PPP projekt na výstavbu a financovanie novej nemocnice, tak ako bol pripravený za minulej vlády, je prakticky nezrealizovateľný. Zaujímal by ma váš názor na to, či a ak áno, kto by podľa vás mal pykať za zlyhanie PPP projektu a či by malo ministerstvo niekomu zosobniť tých vyše 3,5 milióna eur, čo bolo minuté na analýzy a poradenstvo (štúdia uskutočniteľnosti 864-tisíc eur a poradenstvo pri obstarávaní 2,7 milióna eur)?

Pokým minister Drucker nepredloží hodnovernú analýzu, nie je možné hodnotiť ani jeho tvrdenie, že PPP projekt minulej vlády bol nerealizovateľný a navyše dovtedy sa potom nedá vylúčiť, že akékoľvek aktuálne rozhodnutie ohľadne novej UNB je politickým rozhodnutím, a nie kvalifikovaným rozhodnutím odôvodneným odbornými argumentami.


Z vyjadrenia bolo citované 10.10.2016 v článkoch denníka SME TU a TU.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS