O verejnom vypočutí nového šéfa VšZP

Veronika Folentová, Denník N:
Minister Drucker povedal, ze bude verejne vypocutie noveho sefa VsZP. Preco je to dobre? Zucastnite sa ho? Co moze priniest verejne vypocutie? Pri UDZS to uz nestihnu, a bude to az po menovani, je to v poriadku? Mali by byt  verejne vypocuvani aj ini ludia v zdravotnictve? (sefovia nemocnic,...)

Dušan Zachar, INEKO:
Verejné vypočutie kandidáta ešte pred jeho vymenovaním do funkcie má okrem informatívneho významu aj zmysel v tom, že v prípade nejakých odhalení zo strany opozície či verejnosti, ktoré by vážne spochybnili či už po odbornej alebo etickej stránke osobu kandidáta, tu existuje časový priestor ho nevymenovať a hľadať nových adeptov. Ak by sa takéto spochybnenia vyriekli až po ujatí sa funkcie, odvolanie dotyčného býva spravidla ťažšie a finančne nákladnejšie.

Verím, že ma moji volení zástupcovia v parlamente - poslanci - zastúpia a budú sa zmysluplne pýtať. Ja sa potom rád sprostredkovane cez médiá dozviem, ako verejné vypočutie prebehlo, čo v ňom zaznelo a prípadne to okomentujem, ak si to situácia vyžiada.


Z vyjadrenia bolo citované 27.4.2016 v článku na portáli DennikN.sk.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS