O Ficovi, Dankovi a čakacích dobách na plánované operácie

Tomáš Zemko, Topky.sk:
Chceli by sme sa spytat jednu otazku ohladom pana premiera a jeho hospitalizacie. Je podla vas kratky cas, ktory musel pan premier cakat na operaciu, v poriadku?
Denník SME podla vasich dat uvadza, ze bezny obcan caka na tento az 80 dni: http://domov.sme.sk/c/20147397/na-operaciu-aku-mal-fico-by-bezny-clovek-cakal-niekolkonasobne-dlhsie.html?ref=njct.
A co hovorite na cakaci cas pri operacii pana Andreja Danka?

Dušan Zachar, INEKO:
Rád by som upresnil informácie ohľadne čakacích dôb na plánované operácie na koronárnych artériách v NÚSCH. V posledných rokoch sledujeme výrazný trend znižovania doby čakania na plánované operácie. Je možné, že v súčasnosti sa na tento typ operácie už nečaká, resp. maximálne do 3 mesiacov, dokedy sa nemusia viesť žiadne čakacie zoznamy. Najaktuálnejšie dáta, ktoré máme k dispozícii o čakacích zoznamoch, sú za rok 2014 a v NÚSCH čakalo vtedy na operáciu na koronárnych artériách viac ako 3 mesiace len minimálny počet ľudí - išlo o 28 poistencov Dôvery, ktorí čakali vtedy v priemere 99 dní. Poistenci VšZP a Unionu pri operáciách na koronárnych artériách v NÚSCH buď nečakali v roku 2014 vôbec, alebo čakali maximálne do 3 mesiacov, čiže do 90 dní.

Myslím si, že je aj vo verejnom záujme, aby najvyšší verejní činitelia, v tomto prípade č. 2 a 3 v hierarchii, ktorí sú zároveň i predsedami dvoch najsilnejších strán v koalícii, boli pri plánovaných zákrokoch zoperovaní čo najskôr, keďže ich absencia vo funkciách do určitej miery obmedzuje fungovanie štátu, najmä čo sa týka rozhodovacích procesov.

A teda otazka na Vas priamo – cakal na operaciu podla Vas premier kratsie ako „bezny“ obcan?

Nepoznám podrobnosti diagnózy premiéra, nepoznám potrebu urgentnosti tohto zákroku, takže sa neviem vyjadriť.


Z odpovedí bolo citované 27.4.2016 v článku na portáli Topky.sk.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS