O DRG

Kristína Grebačová, Hospodárske noviny:
Chcela by som vas poprosit o vyjadrenie, tyka sa to noveho ministra zdravotnictva a poziadaviek na neho. Asociacia nemocnic Slovenska sa s nim dnes rano stretla a medzi ich poziadavami je zavedenie systemu DRG, nesuhlasia vsak vraj s definiciou zakladnych sadzieb, ktore maju byt pre lozkove zdravotnicke zariadenia. Aky je vas pohlad na doterajsie nastavenie systemu DRG? Ako v nom boli zatial nastavovane sadzby a ceny, hoci ho este v praxi vobec nepozname?
K transparentnosti by urcite pomohol aj eHealth, ktory napriek niekolkorocnej priprave tiez este nie je spusteny. Je podla vas este nieco, co by mohlo zdravotnictvu pomoct a co by mal novy minister zvazit? Vyzera to tak, ze zacina s celkom slusnymi cistkami...

Dušan Zachar, INEKO:
Nastavenie platobného mechanizmu medzi zdravotnými poisťovňami a nemocnicami by malo byť podľa nášho názoru nastavené tak, aby sme nespravili krok smerom dozadu - k opätovnej štátnej regulácii cien, ale malo by dovoľovať zdravotným poisťovniam a poskytovateľom sa slobodne dohadovať o cenách, a to aj na základe kvality a efektívnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Parametre kvality by mali poisťovne vedieť odzrkadliť v cene pre nemocnicu a nastavenie systému DRG by im v tom namalo zabraňovať.


Z vyjadrenia bolo citované 1.4.2016 v článku Hospodárskych novín.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS