O Tomášovi Druckerovi ako o možnom ministrovi zdravotníctva

Ján Krempaský, SME:
Podľa informácii SME jedným z ľudí, ktorí sa spomínali ako kandidáti na post ministra zdravotníctva, bol Tomáš Drucker, aktuálny šéf pošty. V minulosti bol napríklad poradcom pri zlučovaní VšZP s SZP a Dôvery s Apollom. Poznáte tohto človeka, myslíte si, že by mohol byť dobrým ministrom zdravotníctva? Ak áno/nie, prečo?
Bugár dnes v rádiu Expres povedal, že minister zrejme bude krízový manažér, ktorý nemá nič spoločné so zdravotníctvom, a vraj jeho úlohou na to, aby sa ozdravilo zdravotníctvo, bude aj urobiť nejaké neštandardné kroky? Aké (neštandardné) kroky by podľa Vás mal urobiť, aby pomohol zdravotníctvu? Myslím v štýle redukcie nemocníc alebo  rozdelenia ZS na štandard/nadštandard alebo...?

Dušan Zachar, INEKO:
Z internetu a životopisu pána Druckera som sa síce dozvedel, že bol odborným poradcom riaditeľa UNB pre procesné analýzy a transformáciu nemocnice za ministrovania Ivana Uhliarika, a že v minulosti pracoval aj ako poradca pri zlučovaní zdravotných poisťovní a dokonca sa spolupodieľal na koncepcii reformy financovania zdravotníctva, no napriek tomu nepoznám názory pána Druckera na zdravotníctvo, a preto sa nedá teraz hodnotiť, či bude dobrým ministrom. Nevieme ani, akými ľuďmi sa chce obklopiť. Nevýhodou je, že sa bude musieť pravdepodobne určitý čas s rezortom len zoznamovať a tiež je pravdepodobné, že nemá v šuplíku pripravenú komplexnú reformu zdravotníctva. Výhodou môže byť, že prinesie svoj nezaťažený manažérsky pohľad zvonka.


Z vyjadrenia bolo citované 18.3.2016 v článku denníka SME.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS