O vysokých odmenách manažérov VšZP

Veronika Folentová, Denník N:
Pripravujem anketu ohladne pana Foraia. Chcela som Vas poprosit, vlani dostal pan Forai odmenu takmer 23-tisic eur. Je takato odmena pre sefa statnej poistovne podla vas primerana?

Stanislava Harkotová, Aktuálne.sk:
Mala by som pre vas otazku ohladne odmenovania top manazerov vo VsZP. (V zasade sa to ale tyka vsetkych top manazerov v zdravotnictve.) Podla akeho kluca by mali byt vlastne odmenovani, ked sa bavime o skutocne vysokych sumach, napriklad takych, ktore sa ukazuju pri VsZP? Samotna poistovna argumentuje tym, ze variabilna zlozka odmeny sa vyplaca raz rocne podla hospodarskeho vysledku. Ked sa poistovni dari, odmeny su vyssie. Poslanec Beblavy prisiel s tvrdenim, ze top manazeri vlastne dostavaju odmeny za to, ze nic nepokazia.
Preto sa chcem spytat, ako by malo vyzerat objektivne odmenovanie?

Katarína Zaťková, 7plus.sk:
Je podľa Vás vhodné, že minister Čislák dal odmenu vyše 22 tisíc € šéfovi VšZP p. Foraiovi? Bola to dôležitá investícia z Vášho pohľadu?

Dušan Zachar, INEKO:
Marcel Forai mal z titulu svojich funkcií v štátnej VšZP zhruba dvojnásobne vyššie príjmy ako predseda vlády SR. Podobne sú na tom aj niektorí ďalší manažéri štátnych firiem, pričom ani zďaleka nemajú takú náročnú prácu ako premiér.

Výška odmien manažérov poisťovní by mali byť odzrkadlením nejakého mimoriadneho činu, výkonu, úspechu či zlepšenia výsledkov. A v prípade VšZP by konkrétne dôvody udelenia odmeny mali byť určite komunikované navonok, aby si verejnosť mohla odkontrolovať účelnosť použitých verejných prostriedkov a skonfrontovať to s realitou.Názor bol uverejnený 2.10.2015 v ankete na portáli DenníkN.sk, ako aj v článku na portáli Aktuálne.sk dňa 16.10.2015. 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS