O zdravotníckych kauzách tejto vlády

Lucia Krbatová, denník SME:
V oblasti zdravotnictva sa pocas vlady Smeru prevalili viacere kauzy, najaktualnejsia je odstupenie M.Foraia, predtym kuaza CT pristroja, bielenie karty v nitrianskej nemocnici…Co by podla Vas pomohlo eliminovat korupcne kauzy v oblasti zdravotnictva?

Dušan Zachar, INEKO:
Ukazuje sa, že štát zlyháva a jeho formálne silné postavenie a privilégiá v zdravotníctve využívajú jednotlivci, skupinky a skupiny na tzv. únos štátu - na nekalé súkromné obohacovanie sa na úkor spoločnosti. Ak nebude verejnosť dostatočne tlačiť na to, aby štát, vrátane súdnej moci fungoval tak, ako má, korupciu výraznejšie eliminuje len posilnenie súťaže na trhu zdravotných poisťovní, ako aj na trhu poskytovateľov, pri transparentných informáciách o kvalite a efektívnosti zdravotnej starostlivosti a vytvorení nezávislých profesionálnych regulačných autorít, ktoré by dohliadali a sankcionovali subjekty, ktoré by zneužívali svoje postavenie.

Myslite si, ze tieto kauzy mozu ovplyvnit vysledok Smeru v budocorocnych volbach, hoci viaceri funkcionari odstupili z postov? Je to pre volica postacujuce podla Vas?

Neviem to odhadnúť, avšak podľa doterajších prieskumov verejnej mienky sa kauzy vývoja preferencií vládnej strany príliš nedotkli, ako keby časti verejnosti stačilo, že pár funkcionárov bolo demonštratívne odvolaných, hoci problémy, z ktorých kauzy vzišli, sa v skutočnosti nevyriešili, len sa prekryli odchodom alebo presunom niektorých ľudí na iné posty.


Z odpovedí bolo citované 25.9.2015 v článku denníka SME.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS