O natáčaní hudobného klipu v trenčianskej pôrodnici

Stanislava Harkotová, Aktuálne.sk:
Rada by som vas poprosila o vase stanovisko k pripadu odvolaneho primara trencianskej porodnice. Je podla vas nakrucanie videoklipu v priestoroch oddelenia na odvolanie? Ako inak sa este situacia mohla riesit? Viaceri naznacuju, ze islo o priame zadanie z ministerstva zdravotnictva, preco by malo MZ zaujem odvolat uspesneho primara a okamzite neriesilo vaznejsie pochybenia, napriklad bielenie karty pacienta?

Dušan Zachar, INEKO:
Neviem presne, aké sú kompetencie primára v tejto záležitosti, ale predpokladal by som, že primár mal informovať riaditeľa štátnej nemocnice o nahrávaní hudobného videoklipu, ktorý je súkromným, a nie verejným záujmom, na funkčnom gynekologicko-pôrodníckom oddelení a ten mal dať naň súhlas. Vyvstávajú oprávnené otázky aj ohľadne možno zbytočného zvýšeného rizika vnesenia rôznych infekcií na oddelenie, kde panuje prísnejší hygienicko-epidemiologický režim, a následnej potreby dezinfikácie miestnosti a pokrytia týchto zvýšených nákladov.
Na druhej strane sa mi zdá trest odvolania z funkcie primára príliš prísny, ktorý navyše nezohľadňuje opakovane výborné výsledky trenčianskej pôrodnice v rámci hodnotenia kvality všetkých slovenských pôrodníc.


Z vyjadrenia bolo citované 21.7.2015 v článku na portáli Aktuálne.sk.


 
 

 
Copyright © 2024 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS