O protestnej hromadnej výpovedi 13 lekárov vo FNsP Žilina

Ján Krempaský, SME:
Zaujímalo by ma, čo si myslíte o situácii v žilinskej nemocnici, v ktorej nový riaditeľ Drugaj lekárom interného oddelenia vo výpovednej lehote povedal, že môžu hneď odísť z nemocnice a že sa zaobíde aj bez nich. Lekári sa však zatiaľ z nemocnice nepoberajú. Ak však stiahnu výpovede bez toho, aby niečo dosiahli, tak prehrali.

  • Aké sú podľa Vás možné scenáre vývoja v nemocnici?
  • Myslíte si, že Drugaj si môže dovoliť pustiť 13 lekárov?
  • Ak by to urobil, nie je to podobné, ako keď Volák chcel zrušiť JIS, na ktorej podalo výpoveď 25 sestier? Čo ho potom stálo miesto.
  • Majú podľa Vás 13 lekári, ak by zotrvali na výpovediach a odišli z nemocnice, šancu zamestnať sa inde na Slovensku v nemocnici?
  • Ak by Drugaj prepustil tých lekárov myslíte, že by to mohlo vystrašiť ostatných lekárov na Slovensku, aby už nedávali výpovede pri podobných akciách?

Dušan Zachar, INEKO:
Rozumiem konaniu nového riaditeľa, ktorému k nemu určite dopomohlo aj dištancovanie sa väčšiny lekárov od protestujúcich zamestnancov. Je dôležité, aby nemávali takéto radikálne protesty navrch, ale aby sa začalo radšej argumentovať. Nemocnica v Žiline je dlhodobo zadlžená, spokojnosť pacientov so správaním sa a starostlivosťou lekárov a sestier patrí medzi najnižšiu v porovnateľnej kategórii nemocníc, viaceré ukazovatele kvality sú podpriemerné a lekári a zdravotné sestry majú relatívne vysoké príjmy. Racionalizácia a skvalitňovanie a zefektívňovanie práce zdravotníckych pracovníkov v žilinskej nemocnici nech je preto tiež témou.


Z odpovede bolo citované 7.4.2015 v článku denníka SME.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS