O hromadných výpovediach lekárov a sestier vo FNsP Žilina

Ján Krempaský, SME:
Dnes je v žilinskej nemocnici minister zdravotníctva, ktorý ide riešiť situáciu okolo výmeny riaditeľa a výpovedí.

1. Zaujímalo by ma, čo si o situácii v žilinskej nemocnici myslíte? Ako vnímate krok ministra na popud premiéra, aby odstúpil riaditeľ nemocnice? Ako hodnotíte podávanie výpovedí sestrami a lekármi, ktoré organizujú lekárske a sesterské odbory?

2. Stačí, že minister v žilinskej nemocnici odvolal riaditeľa, alebo v nej treba urobiť ešte väčšie zmeny? Ak áno, aké?

3. Je podľa Vás odvolávanie riaditeľov a vysokých funkcionárov Smeru od kauzy CT v piešťanskej nemocnici spôsobené blížiacimi sa voľbami?

4. Prečo podľa Vás padli všetci riaditelia veľkých nemocníc za kauzy posledných mesiacov a Jozef Valocký, šéf nemocnice v Nitre za bielenie karty nebol odvolaný? Bolo to tým, že bolo ešte ďaleko do volieb?


Dušan Zachar, iNEKO:
Časté striedanie manažmentov štátnych nemocníc je jednou z hlavných príčin ich zlého hospodárenia. Riaditelia týchto nemocníc nemajú potom motiváciu presadzovať racionalizačné opatrenia, ktoré by zvýšili produkciu a efektívnosť nemocnice, nakoľko ak sú nepopulárne, vzniká silný protitlak, napríklad aj od zdravotníckych pracovníkov, a ak sú politici slabí, resp. populisti a je navyše krátky čas do volieb, potom sú protestné akcie úspešné a neefektívny stav zariadenia zostáva zachovaný. Je to síce krátkozraké riešenie, ale pre mnohých pohodlné.


Z vyjadrenia bolo citované 24.3.2015 v článku denníka SME.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS