O tendroch na stravovanie v štátnych nemocniciach II.

Matej Dugovič, denník SME:
Chcel by som Vás poprosiť o odpoveď na anketovú otázku k článku, kde sme sa venovali tendrom na varenie v nemocniciach, kde vyhrávali firmy Hospital Catering Solutions a Dora Gastro.
Čo hovoríte na zmluvy firiem Dora Gastro Slovakia a Hospital Catering Solutions, ktoré im v štyroch nemocniciach za desať rokov zaručia za varenie vyše 81 miliónov eur?

Dušan Zachar, INEKO:
Nepoznám do detailu spomínané tendre, ich kvalifikačné kritériá a znenie uzavretých zmlúv, ale z doposiaľ medializovaných informácií sa dá usudzovať, že sa vyznačujú určitými znakmi kolúzie. Treba sa spýtať súkromných nemocníc, či by udelili tak dlhú - 10-ročnú koncesiu na poskytovanie stravovacích služieb za takýchto cenových podmienok. Ich odpoveď by iste bola zaujímavá pre porovnanie výhodnosti týchto tendrov. Pravda, súkromné zariadenia nemajú také dlhy ako štátni poskytovatelia a takú zlú platobnú disciplínu, ktorá pravdepodobne odrádza mnohých čestných dodávateľov od účasti v tendroch a zároveň predražuje nákupy pre štátne nemocnice a vytvára prostredie pre rôzne dohody.


Vyjadrenie bolo citované 8.12.2014 v ankete na portáli SME.sk.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS