O miere zisku zdravotných poisťovní

Veronika Folentová, denník SME:
IFP prirpavilo material, kde pisu aj o zisku zdravotnych poistovni. Upozornuju najma na rentability Dovery, ktore su podla nich za roky 2009 - 2013 9 resp. 14 percent, co je omnoho viac ako ostatne poistovne (tam je to do 1%). Aj na holandskom trhu je to podla nich omnoho nizsie.
Chcela som sa Vas opytat, ako si vysvetlujete tak vysoky zisk ci vyplatu dividend? Je to v poriadku? Je to primerana suma? Ako to, ze maju tak rozdielne vysledky oproti Union a VsZP? Je to preto, ze platia malo za starostlivost? Alebo maju dobry system, ktory im setri peniaze? Alebo to ma ine dovody? Aka by podla Vas mala byt primerana rentabilita zdrav. poistovni?

Dušan Zachar, INEKO:
Mnohé otázky sú určené skôr pre Dôveru.
Relatívne vysoké zisky a výplaty akcionárom zdravotnej poisťovne Dôvera za roky 2009 – 2013 sú asi dôsledkom najmä vysporiadania sa s vlastníckou štruktúrou poisťovne, a teda vlastníckymi nárokmi po zlúčení s Apollom a účtovnej operácie z rokov 2009-2010, ktorá umožnila vytvoriť si rezervu pre výplaty akcionárom v budúcich rokoch, aj keby bol zisk poisťovní zakázaný, čo sa Ficovej vláde aj na určitý čas podarilo presadiť. Akcionári si teda chceli možno aj takýmto spôsobom ochrániť svoju investíciu, ktorá bola ohrozovaná škodlivou zdravotnou politikou Ficovej vlády.


Z vyjadrenia bolo citované 20.11.2014 v článku denníka SME.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS