O dôvodoch nižšieho záujmu ľudí o prepoistenie

Mária Hunková, Hospodárske noviny:
Chcela by som Vas poziadat o komentar do clanku. Pytala som si od UDZS udaj, kolko ludi poziadalo o zmenu zdravotnej poistovne. Uviedli mi cislo 49 885 prehlasok, co je najmenej od roku 2005. Za jednotlive ZP to zatial nemaju.
Ako si vysvetlujete, ze tak malo ludi poziadalo o zmenu ZP? V rokoch 2012 a 2013 boli cisla nad 120-tisic, dnes len nieco cez 49-tisic. Moze ten rozdiel suvisiet s tym, ze utichli premierove vyjadrenia o vytvoreni jednej zdravotnej poistovni a aj zdravotne poistovne uz nemali taku potrebu pobojovat reklamnymi kampanami?

Dušan Zachar, INEKO:
Tento rok bolo v médiách ťažšie postrehnúť, že sa blíži prepoisťovacie obdobie. Súkromné zdravotné poisťovne sa pravdepodobne “vystrieľali” v predošlých rokoch, kedy museli aj rôznymi nákladnými marketingovými aktivitami reagovať na navrhovaný vládny projekt unitarizácie verejného zdravotného poistenia. Navyše pravdepodobne poistencom neponúkli nejaké výrazné novinky, ktoré by pohli trhom. Neisté prostredie pre investorov v zdravotníctve, dominantné postavenie štátnej VšZP, ako aj absencia presného definovania základného balíka nenahráva vstupu ďalších hráčov na trh zdravotného poistenia, čo je pre poistencov škoda.


Z vyjadrenia bolo citované 13.10.2014 v článku Hospodárskych novín.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS