O tendroch na záchranky

Veronika Folentová, denník SME:
Ide o licencie na zachranky. Mnohe dostal Falck, a zvysuje sa jeho vplyv. Ma uz dost silne postavenie medzi prevadzkovatelmi zachraniek. Ako to vnimate? Nemali by sa licencie rozdelovat medzi viacero firiem?
Alebo je dobre, ak si licencie takmer po celom Slovensku rozdelia tri firmy? (Falck a KE a BA zachranky)?

Dušan Zachar, INEKO:
Zvyšujúci sa vplyv jedného poskytovateľa na trhu záchraniek by mal zároveň znamenať aj zvyšujúcu sa pozornosť protimonopolnej autority, ktorá by však mala zasiahnuť až v takom prípade, kedy by touto koncentráciou, resp. zneužitím dominantného postavenia bola ohrozená hospodárska súťaž.
Licencie na záchranky by sa mali udeľovať prostredníctvom aukcie, v ktorej by vyhral ten subjekt, ktorý ponúkne pri splnení všetkých kvalitatívnych parametrov, čo sa týka časovej dostupnosti prvej pomoci, personálnej a prístrojovej vybavenosti, najvyššiu sumu za licenciu alebo podľa iného možného nastavenia aukcie najnižšiu sumu verejných peňazí, za ktorú je schopný prevádzkovať služby záchranky. Proste aby bol občanom garantovaný určitý kvalitatívny štandard a verejné financie zároveň profitovali z udeľovania licencií vyššími príjmami, resp. väčšími úsporami.


Z vyjadrenia bolo citované 15.4.2014 v článku denníka SME.


 
 

 
Copyright © 2024 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS