O posunutí termínu zavedenia systému jednej poisťovne v SR

Veronika Folentová, denník SME:
TASR zverejnila, ze jedna zdravotna poistovna bude az v roku 2015. Ako to vnimate? Nie je to podla Vas znak toho, ze vlada zistila, ze 1 ZP nebude?
Mária Hunková, Hospodárske noviny:
Otazka ohladne posunu terminu na zavedenie jednej zdravotnej poistovne.


Peter Goliaš, INEKO:
Možno vláda vyhodnotila, že by nebolo populárne teraz vyplatiť veľkú sumu peňazí súkromným poisťovniam, najmä keď sa zhoršuje situácia vo verejných financiách a vláda musí šetriť, keď štátny rozpočet má problémy, má výpadky daní, a zdá sa, že dlh bude rásť rýchlejšie. Je tiež možné, že vláda nechce robiť žiadne nepopulárne kroky pred prezidentskými voľbami.

Pravdepodobnost zavedenia unitarneho systemu sa tym podla mna znizuje. Ani pred parlamentnymi volbami totiz neocakavam, ze bude silna vola projekt dokoncit. Mimochodom, dlhodobo by sme ani v unitarnom systeme neunikli konkurencii, postupne sa totiz bude posilnovat sutaz minimalne v ramci EU.

Unitárny systém zdravotného poistenia nedáva žiadne záruky, že by sa po jeho zavedení mala zlepšiť zdravotná starostlivosť. Vláda sa teda chystá vydať veľký balík peňazí na niečo, kde nie sú zrejmé pozitívne výsledky pre obyvateľov.

Z vyjadrenia bolo citované 11.7.2013 v článku denníka SME a v článku Hospodárskych novín.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS