O prenájme budovy pre riaditeľstvo UNB

Mária Hunková, Hospodárske noviny:
Pisem dnes o prenajme budovy riaditelstva UNB na Pazitkovej ulici. Tu si vedenie nemocnice prenajalo na 10 rokov este za prvej vlady R. Fica v r. 2009, kedy bol riaditelom nemocnice M. Vadura (sucasny ekonomicky riaditel VsZP). Na zaciatku bola cena najmu dohodnuta na 36 613 eur, v sucasnosti by mali platit zhruba 38-tisic. eur. V tejto suvislosti chcem poziadat o Vas komentar:

1. Je v poriadku, ak pacientov UNB osetruju v schatranych priestoroch a pre seba si vedenie nemocnice prenajima priestory za 38-tisic eur mesacne?
2. Nebolo by efektivnejsie peniaze, ktore idu na najom, investovat skor do rekonstrukcie vlastnych priestorov, kde by mohlo vedenie nemocnice namiesto toho sidlit?

Dušan Zachar, INEKO:
Ak by štátne nemocnice poskytovali pacientom kvalitnú a dostupnú zdravotnú starostlivosť vo vyhovujúcich priestoroch a zároveň by nevytvárali dlhy, verejnosť by vedela asi skôr akceptovať nájom, resp. vybudovanie dostatočne reprezentatívneho priestoru pre vedenie nemocnice. Opačný stav je dôsledkom štátneho zdravotníctva s veľkým vplyvom politikov a rôznych iných záujmových skupín, kde verejný záujem nie je prioritou. 

Komentár bol citovaný 15.3.2013 v článku Hospodárskych novín.


 
 

 
Copyright © 2023 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS