Nemocnicou roka 2022 Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku a opätovne nemocnica v Košiciach-Šaci

Najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2022 v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc získala Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN, ktorá odsunula na druhú pozíciu líderku ostatných štyroch rokov – Fakultnú nemocnicu s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica. Tretie miesto v hodnotení vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačných skúseností lekárov, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti obhájila Univerzitná nemocnica Martin. Zaujímavosťou je, že ružomberská nemocnica neskončila počas doterajších ôsmich ročníkov hodnotenia horšie ako tretia, martinská bola len dvakrát mimo prvej trojky a Rooseveltka v nej chýbala dokonca len raz – v úvodnom ročníku (2015).

Nemocnicou roka 2022 v kategórii všeobecných nemocníc sa stala opätovne Nemocnica AGEL Košice-Šaca, čím si udržala svoju čelnú pozíciu z ostatných troch rokov. Striebornú priečku obhájila Ľubovnianska nemocnica, ktorá nebola počas ôsmich ročníkov nikdy horšia ako druhá, pričom si štyrikrát odniesla najvyššie ocenenie. Nováčikom medzi tromi najúspešnejšími všeobecnými nemocnicami je minulý rok piata – Dolnooravská nemocnica s poliklinikou Dolný Kubín, ktorá patrí pod zriaďovateľskú pôsobnosť žilinskej župy. Na treťom mieste vystriedala komárňanskú nemocnicu zo siete nemocníc AGEL, s ktorou si vymenili pozície. Štvrtá zostala, tak ako vlani, štátna akciovka – Nemocnica Poprad.

Kompletné poradie a viac informácií nájdete v tlačovej správe a na portáli kdesaliecit.SK

Hodnotenie Nemocnica roka 2022 a portál kdesaliecit.SK podporili: Dôvera zdravotná poisťovňa, lab.online – Zdravie máte v krvi a Union zdravotná poisťovňa.

 
 

 
Copyright © 2024 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS