Majú sa lekári aktívne zapájať do prepoisťovacej kampane poisťovní?

Filip Domovec, Plus jeden deň:
Niektorí predstavitelia lekárov aktívne vstúpili do prepoisťovacej kampane zdravotných poisťovní. Šéf LOZ Peter Visolajský napísal blog, v ktorom otvorene hovorí, prečo by sa ľudia mali prepoistiť do VšZP. Zväz ambulantných poskytovateľov na čele s Mariánom Kollárom zase vydal tlačovú správu, v ktorej nabáda ľudí, aby si rozmysleli, či zostanú v poisťovni Dôvera. V tejto súvislosti Vás chcem poprosiť o vyjadrenie:

Je správne, keď sa predstavitelia lekárov, ktorí reprezentujú profesijné združenia, aktívne zapájajú do prepoisťovacej kampane?
Z pohľadu slovenskej legislatívy, je stanovené, čo je v prepoisťovacej kampani dovolené a čo už nie?

Dušan Zachar, INEKO:
Myslím si, že každý má mať slobodu vo vyjadrovaní svojich názorov. Platí to aj o lekároch. Samozrejme, pre mnohých ľudí sú lekári autoritami, ktorých vnímajú a často rešpektujú, keďže predpokladajú, že sa v problematike zdravotníctva dobre vyznajú. O to väčšia má byť ich zodpovednosť pri formulovaní svojich názorov. Nevyhnutnosťou má byť, aby svoje tvrdenia opierali o fakty, aby ich neohýbali, aby si ich nevymýšľali, nezamlčiavali iné skutočnosti - celkovo, aby nefaulovali v diskusii. Tieto neduhy sa však na Slovensku vo verejnej diskusii o zdravotníctve bohužiaľ často vyskytujú.


Z vyjadrenia bolo citované 21.9.2017 v článku denníka Plus jeden deň.


 
 

 
Copyright © 2022 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS