Je problémom odchod niektorých lekárov z NÚSCH ?

Zuzana Matuščáková, Hospodárske noviny:
Minister Drucker mal tlačovú konferenciu, kde povedal, že z NÚSCH hromadne odchádza 11 zdravotníckych pracovníkov. Končiť majú k 1. novembru. Presunúť sa majú do Medissima, ktoré im prenajme priestory, budú však samostatným súkromným zariadením. Jedná sa o oddelenie rádiodiagnostickej a intervenčnej rádiológie, aj o špecialistov aj o zdravotné sestry.

Chcela by som sa vás preto opýtať, ako veľmi to môžu pacienti pocítiť, resp. či je nejaká možnosť, že ministerstvo do toho času nájde potrebný počet odborníkov, aby miesta zaplnili. Čo podľa vás môže v najbližších mesiacoch nastať? Prečo si myslíte, že situácia nastala? NÚSCH je totiž jedno zo špičkových zariadení na Slovensku. Môže tam byť ohrozené poskytovanie zdravotnej starostlivosti?  

Dušan Zachar, INEKO:
Nepovažujem za problém, keď zdravotnícki pracovníci idú za lepšími podmienkami, a pritom neodchádzajú zo Slovenska a dokonca ani z mesta, kde teraz pôsobia. Pacienti tak neprídu o týchto ľudí a zdravotnú starostlivosť, akurát nebudú vyšetrení na Kramároch v NÚSCH, ale v Petržalke v budove Medissima. Podporuje to súťaživosť medzi poskytovateľmi, čo je vítané a môže z toho profitovať nakoniec pacient zlepšenou dostupnosťou a kvalitou služieb.


Z vyjadrenia bolo citované 28.8.2017 v článku Hospodárskych novín.


 
 

 
Copyright © 2022 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS