Eurofondy majú čerpať len nezadlžené nemocnice

Zuzana Matuščáková, Hospodárske noviny:
Lekárske odborové združenie (LOZ) malo tlačovú konferenciu, týkajúcu sa podozrivého nakladania s eurofondami na ministerstve zdravotníctva.
Je transparentne, ze statne nemocnice nebudu moct cerpat eurofondy?
Co si myslite o podmienke, ze zadlzene nemocnice nebudu moct cerpat? EK hovori, ze podniky v tazkostiach nemozu cerpat eurofondy, avsak LOZ tvrdi ze statne nemocnice nie su a nemozu byt podniky v tazkostiach. V susednom Cesku udajne cerpaju nemocnice s dlhmi eurofondy bez problemov. Co na to hovorite?
Su tieto podmienky podla vas nastavene spravodlivo? Cerpat budu moct len 4 statne nemocnice zo 44, ktore boli urcene ako siet, ktora sa moze uchadzat. Takze vacsina ma byt sukromnych. LOZ to krizituje.

Dušan Zachar, INEKO:
Motivácia štátnych nemocníc hospodáriť vyrovnane je v súčasnom nastavení a fungovaní systému zdravotníctva obmedzená, a preto vítam akékoľvek opatrenia, ktoré túto motiváciu potencujú. Myslím, že je správnym krokom aspoň týmto spôsobom "oceniť" tie nemocnice, ktoré nevytvárajú straty a dlhy a dať im prednosť. Mohol by to byť určitý signál, ktorý hovorí, že hospodáriť vyrovnane sa opláca.


Z vyjadrenia bolo citované 24.8.2017 v článku Hospodárskych novín.
Pozri aj vyjadrenie z 23.8.2017 pre Rádio Lumen.


 
 

 
Copyright © 2022 Dôvera | Powered by Cyclone3 XUL CMS